Ermira Topalli eksperte e auto sllallomit

Formula 1

Ermira Topalli eksperte e auto sllallomit

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 22:55
Ermira Topalli eksperte e auto sllallomit

Ermira Topalli duket se ia ka marrë dorën disiplinës së auto sllallomit, duke fituar edhe në garën e së dielës, e cila u mbajt në Sllatinë.

Ermira fitoi me kohën 01:48.989 minuta në një garë që ishte me mjaft rivalitet.

“Tashmë e kemi një përvojë të konsiderueshme dhe në garë hyra me qetësinë e duhur. Jam e kënaqur me fitoren dhe pres që edhe në vazhdim të kemi rezultate të mira”, ka thënë Topalli pas fitores.

Në pozitën e dytë u rendit Pranvera Xhaferi, derisa e treta doli Mimoza Jetullahu.

Në konkurrencën ekipore pozita e parë i takoi AK Ferizajt, e dyta AMTKK, ndërsa e treta Eurogoma RT.

 
Posted by KS Timing on Sunday, July 18, 2021

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat