Kishte frike...

Formula 1

Kishte frike...

Më: 24 gusht 2021 Në ora: 12:08
Kishte frike...

Në prag të garës së Çmimit të Madh të Anglisë në Moto GP, që zhvillohet këtë fundjavë në pistën e Silverstone, piloti spanjoll i Honda, Marc Marquez, ka rrëfyer se për të periudha jashtë pistave ka qenë e vështirë. Ai kreu 3 operacione në shpatull gjatë vitit të kaluar, duke qëndruar 9 muaj jashtë pistave.

“Kisha frikë se kur të rikthesha, nuk do të kisha më një krah normal pas 3 operacioneve.

Në teKishte frike...tor dhe nëntor të vitit të kaluar, isha i pafuqishëm, sa që nuk ngrija dot as një shishe uji. Sforcohesha shumë kur ushqehesha dhe nuk isha në gjendje të lëvizja krahun normalisht. Kisha frikë”, tha Marquez.

Pas atyre 9 muajve plot ankth, piloti u rikthye në pistë: “Motivimi ishte i madh, psi ishte hera e parë që përballesha me një problem të tillë në karrierë. Mund edhe të ndalesha, por në momentet e vështira tregon potencialin tënd. Tani më duhet të vuaj për t’u përmirësuar dhe të fitoj sërish”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat