Verstappen siguron pole në Belgikë

Formula 1

Verstappen siguron pole në Belgikë

Më: 28 gusht 2021 Në ora: 18:58
Verstappen siguron pole në Belgikë

Verstappen siguron pole në Belgikë, Russell befason Hamilton, frikë për Norris!

Pole position për Max Verstappen në Çmimin e Madh të Belgjikës të Formula 1.

Nën shi, piloti i Red Bull ka bërë një xhir të fundit spektakolare dhe ka befasuar George Russell (Williams), i cili ka zënë një vend të dytë surprizë.

Vend i tretë për Leëis Hamilton, ndërsa kanë zhgënjyer Ferrari-t: Leclerc i 11-ti dhe Sainz i 13-ti.

Aksident i frikshëm për Lando Norris gjatë Q3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat