Zyrtarizohet kalendari i garave të mbetura të këtij sezoni

Formula 1

Zyrtarizohet kalendari i garave të mbetura të këtij sezoni

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 11:35
Zyrtarizohet kalendari i garave të mbetura të këtij sezoni

Liberty Media, kompania që menaxhon Formula 1, ka bërë me dije kalendarin e garave të mbetura të këtij sezoni.

Siç dihet, shumë gara janë detyruar të anullohen për shkak të masave që vendet kanë marrë prej pandemisë Covid-19, duke detyruar rishikimin e kalendarin të garave.

Ajo që bie në sy është reduktimi i garave nga 23, që ishte planifikuar në fillim të sezonit, në 22. Pra, rekordi me 23 gara tashmë mbetet një objektiv për t’u realizuar vitin tjetër. Ky sezon do të vijojë me garat europiane, për t’u spostuar më pas në Amerikë dhe në fund në Lindjen e Mesme.

Kalendari i garave të mbetura (2021)

5 shtator, Holandë

12 shtator, Itali

26 shtator, Rusi

10 tetor, Turqi

24 tetor, Amerikë

7 nëntor, Meksikë

14 nëntor, Brazil

21 nëntor, (Bahrein ose Katar)

5 dhjetor, Arabia Saudite

12 dhjetor, Abu Dhabi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat