Bottas i pari në prova kualifikuese

Formula 1

Bottas i pari në prova kualifikuese

Më: 11 shtator 2021 Në ora: 19:03
Bottas i pari në prova kualifikuese

Bottas fiton “eksperimentin” e dytë!

Eksperimenti i dytë i Sprint Qualifying Race është fituar nga Valterri Bottas, i cili ka dominuar 19 xhirot e garës para Max Verstappen dhe Daniel Riçiardo, por nesër do ta nisë garën nga fundi për shkak të zëvendësimit të poëer unit.

Do ta nisë nga vendi i katërt garën Leëis Hamilton, i cili e ka nisur keq sprint race dhe nuk ka shkuar më larg se vendi i pestë mbrapa krahëve të Lando Norris dhe para dy Ferrari-t të Charles Leclerc e Carlos Sainz.

Verstappen ka thelluar me dy pikë diferencën ndaj Hamilton në renditjen e pilotëve dhe tani ka një avantazh prej pesë pikësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat