Garuesit e Kosovës synojnë rezultate të mira në Portugali

Formula 1

Garuesit e Kosovës synojnë rezultate të mira në Portugali

Nga: K.G. Më: 6 tetor 2021 Në ora: 19:54
Garuesit e Kosovës synojnë rezultate të mira në Portugali

Në emocione të garës së automobilizmit në Portugali.

Garuesit tanë janë gati për sfidën në Bragë. 

Garuesit e Kosovës synojnë rezultate të mira në Portugali.

 “Abedin Hasani, Konsull nderi i Bullgarisë në Kosovë, përveç mbështetjes në aspektin logjistik, nuk ngurroj të vijë personalisht edhe në Aeroportin Ndërkombëtar që të përcjellë Kombëtaren e Kosovës në Auto Sport e cila do të marrë pjesë në “Hill Climb Masters”- turneun Ndërkombëtar në Bragë të Portugalisë. 

Delegacioni që do të përfaqësoj Kosovën në Portugali përbëhet nga Ismet Rexhepi, Valton Tytynxhiu, Artan Muhaxhiri, Agron Dida, Gazmend Demolli, Arjeta Rysha, Mimoza Jetullahu, Bardhyl Canolli, Faton Rama, Valon Rexhepi, Besnik Çitaku, Bekim Kovaçi, Exhevit Gashi, Reçail Curt, Selim Tahirsylaj, Sadat Rysha, Valon Jaha, Liridon Kalenderi dhe Belkim Fazliu”, njofton FASK.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat