“Michael Schumacher nuk do të zhvendoset në Spanjë” - Bota Sot
“Michael Schumacher nuk do të zhvendoset në Spanjë”

Formula 1

“Michael Schumacher nuk do të zhvendoset në Spanjë”

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 14:53
Michael Schumacher

Disa orë pas lajmit të transferimit të Michael Schumacher nga Zvicra në Majorka, vjen përgënjeshtrimi nga ana e zëdhënëses së familjes të ish-pilotit gjerman të Formula 1.

“Familja Schumacher nuk ka në plan të shkojë në Majorka,” tha Sabine Kehm për AFP.

Duket se prona e madhe e blerë për rreth 30 milionë euro do të përdoret vetëm si një vendbanim veror për bashkëshorten dhe fëmijët e 7 herë kampionit të botës.

Sipas revistës zvicerane “L’Illustre”, Michael Schumacher, i cili pësoi plagë të rënda në kokë pas një aksident me ski në alpet franceze në vitin 2013, do të vazhdonte rekuperimin e tij në një pronë të madhe në lokalitetin Andratx të Majorkës, por vetë familja theu heshtjen tradicionale duke përgënjeshtruar lajmin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...