Schumacher triumfon në Silverstone - Bota Sot
Schumacher triumfon në Silverstone

Formula 1

Schumacher triumfon në Silverstone

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 15:38
Schumacher triumfon në Silverstone

Piloti i ri gjerman Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ka korrur sot suksesin e dytë sezonal në garat e Euro Formula 1, këtë herë në pistën britanike te Silverstone. Me makinën italiane Prema, ai korri suksesin në garën e dytë nga dy të tilla që u zhvilluan sot në pistën e famshme britanike (nesër gara e tretë).

Mick e nisi garën nga vija e parë dhe mori menjëherë komandën e sas pasi parakaloi Scherer, që ishte në “pole”, duke u shkëputur dhe arriti një fitore të lehtë. Ky është triumfi i dytë në dy fundjava radhazi për Schumacher, që në garën e parë (u nis nga vendi i gjashtë) u tërhoq për shkak të dmtimit të gomës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...