Festa e pavarësisë - Bota Sot
E martë, 04 gusht 2020
  • Festa e pavarësisë

    Kosova po feston sot ditëlindjen e saj të 12-të. Ceremonia ka nisur me ngritjen e flamurit para kryeministrit Albin Kurti dhe kryeparlamentares Vjosa Osmani./BS