Del në shitje një ndër kështjellat më të njohura në Skoci, ja çmimi - Bota Sot
E shtunë, 19 tetor 2019
 • Del në shitje një ndër kështjellat më të njohura në Skoci, ja çmimi

  Një kështjellë skoceze me lidhje me Mary Queen of Scots ka dalë në treg për një vlerë 8 milion paund.

  Kalaja Seton në Lothian Lindor u ndërtua me gur dhe thuhet se ishte një ndër kështjellat e preferuara të mbretëreshës Stuart.

  Arkitekti i njohur Robert Adam përdori mbetjet e Pallatit Seton për të ndërtuar pronën imponuese në 1789.

  Vendosur në 13 hektarë hapësirë dhe me kopshte në Longniddry, tani ajo është një shtëpi me 13 dhoma gjumi me një stalla pune dhe një tavernë private.

  Me 8 milion paund një ndër kështjellat më të bukura të Skocisë mund të jetë e juaja.

2 / 5