Zhveshur dhe “tapë” në alkool, si u shfrenuan të rinjtë britanikë natën e Halloween-it - Bota Sot
E enjte, 20 shkurt 2020
 • Zhveshur dhe “tapë” në alkool, si u shfrenuan të rinjtë britanikë natën e Halloween-it

  Halloween, në SHBA, njihet si festa e dytë që festohet më shumë pas Krishtlindjeve.

  Shenja dalluese e Halloween-ve është kungulli.

  Ajo festohet masivisht edhe nëpër vende të ndryshme të botës.

  Pavarësisht temperaturave të ulëta, të rinjtë britanikë nuk i ndali asgjë që të pushtonin rrugët të zhveshur, të dehur dhe me maska për të festuar Halloweeen.

  E për t’u ngrohur shumica e tyre zgjodhën alkool pa fund.

  Fotografi të marra në rrugët e Portsmouth, Leeds, Birmingham dhe Newcastle tregojnë se si u shfrenuan studentët gjatë natës së Halloween.

1 / 9