Ja si ka ndryshuar iPhone në 10 vite - Bota Sot
E martë, 11 gusht 2020
 • Ja si ka ndryshuar iPhone në 10 vite

  Ndoshta iPhone është ikona e shpikjeve teknologjike, por në 10 vite ndryshimet që ka pësuar janë më të vërtetë të mëdha.

  Bashkëthemeluesi i kompanisë Apple dhe shefi i saj ekzekutiv, Steve Jobs publikoi më 29 qershor 2007 iPhone-n e parë.

  Jobs, vdiq vetëm 3 vite më vonë, por sot miliona njerëz në botë janë përdorues të iPhone, ndërsa Apple vazhdon të sjellë risi në pajisjet e publikuar së fundmi.

  Ditën e martë, kompania zbuloi tre pajisje të reja, iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X.

  Por si ka evoluar ndër vite iPhone? Këtë mund ta gjeni në fotogaleri.

1 / 11