Avionët dhe helikopterët “pushtojnë” qiellin në Londër! - Bota Sot
E enjte, 21 shkurt 2019
  • Avionët dhe helikopterët “pushtojnë” qiellin në Londër!

    Në 100 vjetorin e formimit të tyre, Forcat Ajrore Mbretërore ka dhuruar spektakël një ditë më parë mbi Londër, ku me mijëra njerëz u mblodhën jashtë “Buckingham Palace”.

    Mbi pallatin mbretëror fluturuan 100 avionë, që kanë përfaqësuar Forcat Ajrore në vite, e gjithashtu mjetet të tjera fluturuese, shfaqje e pasuar nga një paradë e personelit ushtarak.

    Mbretëresha Elisabeth II dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore ndoqën spektaklin ku ishin përfshirë avionë modernë si “F35”, hera e parë që shfaqen në publik, apo legjendarët “Spitfire” nga Lufta e Dytë Botërore.

1 / 10
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Më të lexuarat