Fotografi i ‘çmendur’… pasioni për fotot nuk e zmbraps, rrezikon me krokodilin… - Bota Sot
E martë, 22 tetor 2019
  • Fotografi i ‘çmendur’… pasioni për fotot nuk e zmbraps, rrezikon me krokodilin…

    Alex Suh është pa dyshim një nga fotografët më të guximshëm në botë.

    Për të shkrepur një foto sa më të mirë, ai nuk e ka problem që të qëndrojë vetëm pak centimetra larg krokodilit.

    Përveç setit fotografik fantastik, Alex kërkon që të japë edhe një mesazh: këto kafshë në dukje të frikshme nuk i vrasin njerëzit.

    Fotografi beson se njerëzit dhe kafshët e egra mund të bashkëjetojnë në harmoni mes tyre, ndërsa krokodilët, sipas tij, nuk janë vrasës njerëzish.

1 / 8