Arti sfidon njerëzit – shihni këto skulptura - Bota Sot
E diel, 09 dhjetor 2018
  • Arti sfidon njerëzit – shihni këto skulptura

    Arti supozohet të sfidojë njerëzit – besimet, paragjykimet, madje edhe konceptet e tyre.

    Kjo mund të arrihet sidomos përmes skulpturave, pasi ato lejojnë artistin të krijojë truke që krijojnë rrëmujë në logjikën e shikuesit.

    Në galeri janë disa të tilla që vënë në pikëpyetje ligjet e gravitetit dhe fizikës.

1 / 9
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Më të lexuarat