Krishtlindje të "nxehta" në Australi - Bota Sot
E enjte, 21 mars 2019
 • Krishtlindje të "nxehta" në Australi

  Mijëra njerëz kanë përfituar nga moti i përsosur i verës për tu vendosur në disa nga plazhet më të njohura të Australisë për të festuar një Krishtlindje australiane në natyrë.

  Atmosfera e Krishtlindjeve ndihej kudo në plazhin Bondi në Sydney, që nga veshjet festive përfshirë

  kapelen e kuqe të babagjyshit, bikini të kuq dhe brirët e drerit.

  Madje në plazh nuk mungoi edhe një pemë Krishtlindjesh për të shtuar në atmosferën festive.

  Skena të ngjashme ishin dhe në bregun e Detit të Jugut të Uellsit të Ri në afërsi të kufirit Queensland, ku qindra pushues u dyndën në ujë për festimet e tyre të Krishtlindjeve.

1 / 6
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Më të lexuarat