“Mourinho dhe Conte janë zemra e futbollit” - Bota Sot
“Mourinho dhe Conte janë zemra e futbollit”

Futboll

“Mourinho dhe Conte janë zemra e futbollit”

Më: 21 dhjetor 2018 Në ora: 08:26
Mourinho dhe Conte

Trajneri i Fulhamit, Claudio Ranieri, ka thënë se trajnerët si Jose Mourinho dhe Antonio Conte janë “zemrat e futbollit” dhe se duhen të rikthehet sa më shpejtë.

Aventura e Jose Mourinhos prej dy vite e gjysmë te Manchester United ka përfunduar të martën, kur ‘Djajtë e Kuq’ vendosën ta shkarkojnë trajnerin portugez.

Conte është pa skuadër që nga vera e këtij viti, kur prishi kontratën me Chelsea, pas një fushate aspak të mirë në sezonin e dytë te kjo skuadër, ndonëse në sezonin e parë kishte fituar titullin e Premierligës.

Mourinho dhe Conte kanë qenë të lidhur me një kalim në Spanjë te skuadra e Real Madridit, dhe Ranieri beson se këta dy trajnerë duhet t’i rikthehen futbollit

“Unë shkëmbej mesazhe me të. Jemi shumë miqësorë”, ka deklaruar Ranieri për raportet e tij me Jose Mourinhon.

“Mendoj se njerëzit si Mourinho duhet të rikthehen sa më shpejtë, njëjtë edhe Antonio Conte. Këta trajnerë janë zemra e futbollit”.

“Ata kanë fituar në të gjitha shtetet. Është mirë për të gjithë trajnerët që t’i shohim ata në fushë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...