Sarri: Italia mund të bëjë më shumë për problemin e racizmit - Bota Sot
Sarri: Italia mund të bëjë më shumë për problemin e racizmit

Futboll

Sarri: Italia mund të bëjë më shumë për problemin e racizmit

Më: 28 dhjetor 2018 Në ora: 16:05
Maurizio Sarri

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, beson se Italia mund të bëjë më shumë për ta luftuar racizmin, dhe e mbron ish-lojtarin e tij, Kalidou Koulibalyn.

Mbrojtësi i Napolit ka marrë thirrje raciste në ndeshjen e mërkurës nga tifozët e Interit, dhe ish-trajneri i Napolit ka folur për këtë ndodhi.

“E dini që në Itali janë disa probleme në futboll”, tha Sarri.

“Veçanërisht në qytetin e Napolit, mendoj”.

“Më vjen shumë keq për Kalidoun, sepse ai është një njeri i shkëlqyer. Me të vërtetë më vjen keq për të. Mendoj se në Itali mund të bëjmë më shumë për këtë problem”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...