Emrat e mëdhenj, vëllezërit Muriqi apo tandemi i Fadil Vokrrit!

Futboll

Emrat e mëdhenj, vëllezërit Muriqi apo tandemi i Fadil Vokrrit!

Nga: Kemajl Goca Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 11:19
Fadil e Xhevdet Muriqi

Vitet e arta mbeten vitet të arta, të papërsëritshme, të një brezit të shkëlqyeshëm në krye me legjendën, kapitenin apo 9-shin e Prishtinës, i ndjeri Fadil Vokrri.

Pa dyshim dy emra të mëdhenj, që nuk harrohen kurrë, që dridhnin klubet ish jugosllave, vëllezërit Fadil e Xhevdet Muriqi!  Fadil Muriqi apo dhjetëshi i Prishtinës ka qenë tandem me Fadil Vokrrin! Dyshja që vështirë ndalej nga rivalët. Xhevdet Muriqi një luftarak i madh, shumë herë nga distanca linte fjetur portierët rivalë.

“Vëllezërit Fadil dhe Xhevdet Muriqi në kohën kur ishin pjesë e Rijekës!”, kishte shkruar para një kohe gazetari sportiv Arbër Avdyli. Fadil Muriqi jeton e vepron në Australi e Xhevdeti në Gjermani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat