Manchester City në krizë?

Më: 2 janar 2019 Në ora: 14:54

Manchester City në krizë? Absolutisht jo. Kampionët në fuqi të Anglisë pas dy humbjeve radhazi me Crystal Palace dhe Leicester City reaguan me një fitore bindëse 1-3 në fushën e Southamptonit.

Një ndeshje e zgjidhur që në pjesën e parë nga skuadra e Pep Guardiolës, që e bënë të pavlefshëm golin e vendësve.

Rezultatin e zhbllokoi David Silva që në minutën e 10-të, pas një punë të shkëlqyer të Mahrez nga e djathta e sulmit.

Barazimi në të 37-tën i Hojbjerg ishte i përkohshëm, pasi autogoli i Ëard-Proëse në minutën e fundit të pjesës së parë dhe finalizimi i Sergio Agueros nëm shtesë shuan shpresat e Southamptonit për rezultat pozitiv.

Citizens rivendosën diferencën prej 7 pikësh me Liverpoolin, rival të cilin do të presën në “Etihat” më 3 janar, në përballjen e titullit në Premier League.

Nga ana tjetër Southamptoni është jashtë zonës së rënies nga kategoria vetëm falë golaverazhit më të mirë se Burnley.