Kosova në futsall sot nis kualifikimet për Kampionatin Botëror - Bota Sot
Kosova në futsall sot nis kualifikimet për Kampionatin Botëror

Futboll

Kosova në futsall sot nis kualifikimet për Kampionatin Botëror

Më: 30 janar 2019 Në ora: 11:51
Kosova në futsal sot nis kualifikimet për Kampionatin Botëror

Me ndeshjen kundër nikoqirit të mini-kampionatit kualifikues për Botërorin 2020 në futsal, Kombëtarja e Kosovës në futsal sonte nis rrugëtimin me shpresën se do të arrij rezultate edhe do bëj hapin historik të pjesëmarrjes në një ngjarje botërore të futsallit.

Ndeshja mbase më e vështirë në grupin ku bëjnë pjesë Kosova, Bjellorusia, Norvegjia dhe Andora, padyshim është ajo kundër nikoqirit Bjellorusisë që zhvillohet sipas kohës tonë 18.30.

Djelmoshat tanë janë të përgatitur dhe kanë shpresa se sivjet do bëjnë një hap tjetër në këto kualifikime jo vetëm në përmirësimin e pozitës ne renditje por edhe në vetë kualifikimin shprehen ata .

Ne ndeshjen e pare ndeshemi me nikoqirin, Bjellorusinë.

18:30 – koha në Kosovë

20:30- Koha në Bjellorusi

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...