Dikur superfuqi e Kosovës, sfidonin Hajdukun, por sot… - Bota Sot
Dikur superfuqi e Kosovës, sfidonin Hajdukun, por sot…

Futboll

Dikur superfuqi e Kosovës, sfidonin Hajdukun, por sot…

Nga: Kemajl Goca Më: 31 janar 2019 Në ora: 19:01
Pamje nga një ndeshje Trepça - Hajduku në vitin 1977-1978

Trepça nga Mitrovica është prej skuadrave më të suksesshme në Kosovë, e cila para 41 viteve ka qenë në rangun më të lartë federativ, në ish Jugosllavi. Sot nuk është Trepça e dikurshme, e cila garon në Ligën e Parë të Kosovës.

Ndër dashamirët me të flaktë të kësaj skuadre, Xhevdet Kastrati, ka postuar një foto, duke kujtuar kur në vitin 1977-1978 Trepça ishte në elitën e futbollit ish jugosllav dhe madje edhe në finale të Kupës Marshall Tito.

Në foto shihen lojtarët e Trepçës dhe të Hajdukut të Splitit, në stadiumin në Mitrovicë.  Në radhët e Trepçës, kur luanin edhe Fisnik Ademi, Ramadan Cimili etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...