E papritura ndodh tek Bayerni, trajneri në sherr me lojtarët - Bota Sot
E papritura ndodh tek Bayerni, trajneri në sherr me lojtarët

Futboll

E papritura ndodh tek Bayerni, trajneri në sherr me lojtarët

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 11:13
Bayern

Gazeta prestigjoze gjermane, Bild, sjell detajet e dramës më të fundit në Bayern Munich.

Ky artikull vjen 48 orë para ndeshjes së sezonit për kampionët e Gjermanisë dhe situata nuk duke aspak e mirë për bavarezët.

Bild shkruan së ka një konflikt serioze mes trajnerit dhe yjeve të ekipit.

Trajneri kroat, Niko Kovac u vonua disa minuta në stërvitjen e fundit para ndeshjes me Stuttgartin, në të cilën lojtarët ishin shumë të zemëruar.

Lojtaret për ndeshjen e kampionatit, në të cilin fituan kundër Augsburgut (3:2) rezervat, ishin – Franck Ribery, Javi Martinez, Renato Sanches, Rafinha si dhe Davies.

Thiago Alcantara në zhveshtore ishte zënë keq me me Kovacin, i cili nuk do tja dijë për pakënaqësitë e spanjollit.

Arsyeja për pakënaqësinë e mëdha të reprezentuesit të kombëtares spanjolle ishte se Kovaç e zëvendësoi në minutën e 82-të.

Kujtojmë se takimi mes Bayerni dhe Liverpoolit pritet të startojë gjatë ditës së nesërme në ora 21:00 në Mynih.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...