Medalja Gjergj Kastrioti-Skënderbeu për klubin “Dardania Basel" - Bota Sot
Medalja Gjergj Kastrioti-Skënderbeu për klubin “Dardania Basel"

Futboll

Medalja Gjergj Kastrioti-Skënderbeu për klubin “Dardania Basel"

Më: 1 mars 2019 Në ora: 16:47
Medalja Gjergj Kastrioti-Skënderbeu për klubin “Dardania Basel"

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se pjesë e rrugëtimit dhe suksesit të diasporës sonë në Zvicër është edhe klubi i futbollit “Dardania Basel”, që pos suksesit në futboll janë shndërruar në adresë që tubon shqiptarët.

“Për lartësimin e vlerave të sportit dhe rinisë shqiptare, sot i dhurova klubit futbollistik “Dardania Basel” Medaljen e Gjergj Kastriotit-Skënderbeu. Fanellën e Xherdan Shaqirit, të cilën ma dhuroi vëllau i tij, Arianiti, trajner i klubit, premtova se do ta mbajë gjatë Gjysmëmaratonës së Prishtinës në prill të këtij viti”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...