Icardi jashtë skuadrës, ky është arsyetimi qesharak i Spallettit - Bota Sot
Icardi jashtë skuadrës, ky është arsyetimi qesharak i Spallettit

Futboll

Icardi jashtë skuadrës, ky është arsyetimi qesharak i Spallettit

Më: 2 mars 2019 Në ora: 17:32
Luciano Spalletti dhe Icardi

Luciano Spalletti ka pohuar se Mauro Icardi është i lënduar dhe ka kritikuar spekulimet dhe pyetjet rreth rikthimit të tij, duke e krahasuar sulmuesin me një lojtar tjetër të Interit, Keita Balde Diao.

Icardi mungoi edhe një herë të premten pasi Inter u mposht nga Cagliari 2-1, e cila pasoi një barazim të diskutueshëm 3-3 ndaj Fiorentinës për herë të fundit.

Por pyetjet pas ndeshjes, si ato më parë, u përqëndruan te sulmuesi argjentinas, i cili nuk është paraqitur që nga 9 shkurti për Interin dhe u zëvendësua si kapiten i klubit nga Samir Handanovic, transmeton Periskopi.

“Pse i bëni pyetjet mbi Icardin dhe Keitan ndryshe?” Spalletti i tha Sky Sport Italia.

”Pse pyesni për sa kohë do të shërohet Keita, por shpreheni ndryshe për mungesën e Icardit? Të dy janë të lënduar dhe tani kanë mbetur vetëm disa ditë që ata të mbarojnë trajtimin”.

”Ju jeni duke sugjeruar se ka diçka të gabuar në sjelljen e tij[Icardit], përndryshe ju do t’i trajtoni të dyja situatat në të njëjtën mënyrë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...