Vjen reagimi i Hummels - Bota Sot
Vjen reagimi i Hummels

Futboll

Vjen reagimi i Hummels

Më: 7 mars 2019 Në ora: 19:20
Vjen reagimi i Hummels

Trajneri i përfaqësueses gjermane Joachim Low ka shkaktuar një tërmet me përjashtimin e tre shtyllave të Bayern Munich Jerome Boateng, Thomas Muller dhe Mats Hummels. 

Dy të parët janë prononcuar për përjashtimin e papritur, tani ka ardhur edhe reagimi i të tretit. 

“Edhe unë do të doja të prononcohesha për vendimin e trajnerit të përfaqësueses gjermane,” shprehet qendërmbrojtësi në Twitter. 

“Pavarësisht nga vendimi në aspektin sportiv, që për mua është i vështirë për t’u kuptuar, por që prapëseprapë e respektoj, mua më ka bërë përshtypje mënyra sesi është bërë.”

“Personalisht, gjithmonë kam pasur një marrëdhënie të mirë me drejtuesit e Federatës Gjermane.”

“Thomas, Jerome dhe unë kemi dhënë gjithçka për kombëtaren gjatë viteve të fundit dhe për ato që kemi arritur, nuk mendoj se ishte e drejtë mënyra sesi na kanë trajtuar.”

“Unë mund të them kaq: kanë qenë vite të mrekullueshme, 70 paraqitje, që për mua kanë qenë një ëndërr kur kam qenë fëmijë".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...