Punë e kryer: Mourinho të hënën trajner i Real Madridit - Bota Sot
Punë e kryer: Mourinho të hënën trajner i Real Madridit

Futboll

Punë e kryer: Mourinho të hënën trajner i Real Madridit

Më: 8 mars 2019 Në ora: 11:34
Mourinho

Santiago Solari po numëron orët e fundit si trajner i Real Madridit.

Trajneri argjentinas sipas medieve në Spanjë do të shkarkohet ditën e hënë, pavarësisht rezultatit të dielën kundër Valladollid në La Liga.

Dështimi në tri fronte, ka detyruar Florentino Perezin që të marrë vendim me efekt të menjëhershëm.

Drejtimi i skuadrës për pjesën e mbetur do t’i besohet Jose Mourinho.

Portugezi pritet të zyrtarizohet në krye të Realit të hënën, për të dytën herë në karrierën e tij.

Kujtojmë se Jose Mourinho ka drejtuar Real Madridin për tri sezone nga viti 2010-2013, ku ka fituar një titull të La Ligas dhe ka arritur tri herë deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...