Sot luajnë Spanja, Italia dhe Zvicra - Bota Sot
Sot luajnë Spanja, Italia dhe Zvicra

Futboll

Sot luajnë Spanja, Italia dhe Zvicra

Më: 23 mars 2019 Në ora: 10:15
Ilustrim

Ditën e shtunë do të luhen edhe tetë takimet e fundit që plotësojnë kuadrin e sfidave të para, përsa i përket ndeshjeve në grupe, të fazës kualifikuese për kampionatin e ardhshëm europian.

Ndeshja mes Gjeorgjisë dhe Zvicrës fillon nga ora 15:00. Për ‘helvetikët’ nuk do të paraqitet Xherdan Shaqiri, shkaku i lëndimit.

Një përballje për t’u mos u humbur është edhe ajo mes Italisë dhe Finlandës.

‘Azzurët’ do të nisin një cikël të ri me Roberto Mancinin, duke kërkuar fitore që në ndeshje të parë.

Ndërkaq që Spanja pritet të ketë me lehtë ndeshjen të cilën e zhvillon në shtëpi ndaj Norvegjisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...