Turqia e papërmbajtshme ndaj Moldavisë në pjesën e parë

Futboll

Turqia e papërmbajtshme ndaj Moldavisë në pjesën e parë

Më: 25 mars 2019 Në ora: 19:19
Pamje nga ndeshja

Turqia, pas fitores 2-0 me Shqipërinë në “Loro Boriçi” të Shkodrës, kthehet të luajë në fushën e vet ndeshjen e dytë të grupit kundër Moldavisë.

Skuadra e Senol Gunes e ka mbyllur në avantazhin e dy golave pjesën e parë, ku shënuan Kaldirim (24’) dhe Tosun (26’).

Me këtë avantazh, skuadra turke merr kreun Grupit H me pikë të plota, teksa janë edhe 45 minutat e dyta për t’u luajtur. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat