Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën - Bota Sot
Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën

Futboll

Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën

Më: 26 mars 2019 Në ora: 08:39
Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën

Kosova do të ndeshet ndaj Bullgarisë në mbrëmjen e sotme, në takimin e parë të vlefshëm për kualifikueset e Europianit.

Një stadium i stërmbushur do të jetë në “Fadil Vokrri”, atje ku do të synohet edhe fitorja e parë në grupin A për dardanët.

Por tek tifozët më të veçantë, renditen dy të moshuar që gjenden së bashku në stadium. Me flamurin shqiptar dhe simbolet e Kosovës, stadiumi i “Fadil Vokrrit” merr një tjetër hijëshi.

“Shqiperia.ch” konfirmon se njëri prej të moshuarve ka udhëtuar 230 kilometra, nga Komuna e Dragashit, për të mbështetur Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...