Barcelona gati të shesë dy futbollistë për të blerë Rashford - Bota Sot
Barcelona gati të shesë dy futbollistë për të blerë Rashford

Futboll

Barcelona gati të shesë dy futbollistë për të blerë Rashford

Më: 28 mars 2019 Në ora: 13:35
Foto

Talenti anglez pëlqehet shumë nga drejtuesit e Barcelonës.

Barcelona po mendon të vë në shitje dy futbollistët brazilianë, Philippe Coutinho dhe Malcom për të siguruar paratë që duhen për të blerë yllin e Manchester United, Marcos Rashford.

Rashford vlerësohet rreth 100 milionë funte dhe te Barcelona janë të gatshëm të ofrojnë një nga lojtarët dhe para për të bindur drejtuesit e United, që ta lejojnë largimin e tij.

Malcom dhe Coutinho u blenë vitin e kaluar ish-mesfushori i Liverpoolit në janar për shumë totale 180 milionë euro, por vlera e tyre ka rënë ndjeshëm.

Sigurisht që nëse Manchester United pranon ta shkëmbejë Rashfordin me Coutinhon, shuma e parave që do të përftojë do të jetë shumë e vogël.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...