Kriza te Flamurtari - Bota Sot
Kriza te Flamurtari

Futboll

Kriza te Flamurtari

Më: 28 mars 2019 Në ora: 16:32
Kriza te Flamurtari

Bashkia e Vlorës i ka dërguar një shkresë zyrtare institucionit të futbollit shqiptar për borxhet që ka zyrtarisht klubi i Flamurtarit. “Panorama Sport” zbulon se pak orë më parë, në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak të Vlorës, vetë kryebashkiaku Dritan Leli ka reaguar pas kërkesës së një prej këshilltarëve.

“Zoti Leli, çfarë po bëhet me Flamurtarin? Klubi ka disa muaj që u ka vënë në dijeni për problemet financiare, do reagoni apo kur të zbresim nga kategoria do themi rroftë Orikumi…”, – ishte një nga reagimet e anëtarëve të Këshillit. Më pas Leli mbajti këtë qëndrim.

“Askujt nuk i vjen mirë për këtë situatë, por unë i kam dërguar zyrtarisht një shkresë FSHF-së dhe presim përgjigje. Duhet të njihemi më konkretisht me detyrimet që ka klubi, e pastaj të veprojmë. Do të gjejmë një zgjidhje, Flamurtarin nuk duam ta shohim për mbijetesë, por në Europë”, deklaroi Leli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...