Ferizaj në nokaut, Drita me pikë të plota - Bota Sot
Ferizaj në nokaut, Drita me pikë të plota

Futboll

Ferizaj në nokaut, Drita me pikë të plota

Nga: K. G. Më: 29 mars 2019 Në ora: 16:00
Pemje nga ndeshja

Skuadra e Ferizajt me gjithë se udhëhoqën por nuk e ruajtën epërsinë deri në fund, duke zhgënjyer të gjithë dashamirët e saj, për faktin se pësuan humbje me rezultat 2:1 nga Drita e Gjilanit, në ndeshjen që u luajt në stadiumin prapa palestrës “Bill Clinton” në Ferizaj.
Kjo humbje është sikur nokaut për ekipin ferizajas, pasi që rrezikohen shumë.  Në minutën e 20-të, futbollisti Qëndrim Dautaj kalon në epërsi ferizajasit, por pjesa e dytë ka qenë e kobshme për ta, sidomos në minutën e fundit, kur pësuan gol dhe ishte sikur nokaut për ta. Kyrian Nwabueze (51’) e Xhevdet Shabani (90+1’) shënuan për fitoren e Dritës e cila ka përforcuar vendin e katërt me 41 pikë, kurse Ferizaj është i 10-ti me 25 sosh pas 24 jave në Kampionatin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat