Ish-ylli i Chelseat e zbulon se u shkarkua nga klubi përmes Twitterit - Bota Sot
Ish-ylli i Chelseat e zbulon se u shkarkua nga klubi përmes Twitterit

Futboll

Ish-ylli i Chelseat e zbulon se u shkarkua nga klubi përmes Twitterit

Më: 11 prill 2019 Në ora: 13:51
Florent Maouluda

sh-ylli i Chelseat dhe Francës, Florent Malouda, mbeti mjaft i habitur kur hyri në llogarinë e tij në rrjetin social Twitter sot, pasi që aty zbuloi se tani është i papunësuar.

38-vjeçari Florent Malouda iu bashkua FC Zurichut si pjesë e stafit të trajnerëve në shkurt, kur e mori rolin e trajnerit të sulmuesve dhe të rinjve të ekipit të parë.

Por, më pak se dy muaj pasi e kishte filluar këtë punë, klubi zviceran ka vendosur ta largojë mesfushorin dhe anësorin francez nga stafi i klubit.

“FC Zurichu dhe Florent Malouda kanë vendosur me marrëveshje të përbashkët t’i japim fund bashkëpunimit. Projektet në të cilat po merrte pjesë ai nuk janë në përputhje me planin e përgjithshëm të klubit. I urojmë Florent Maloudas fat të mirë dhe sukses në të ardhmen”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga klubi.

Mirëpo, edhe pse Zurichu pretendoi se marrëveshja ishte arritur mes të dy palëve, Malouda e hodhi poshtë këtë mundësi, duke u shprehur i habitur për atë që kishte ndodhur.

“Me të vërtetë, nuk dija asgjë për këtë”, shkroi Malouda.

Gjatë karrierës si futbollit, Malouda e fitoi titullin e Ligue 1 katër herë me Lyonin, para se të transferohej në Chelsea, ku i kaloi gjashtë sezone. Ne Londër, ai e fitoi një titull të Premierligës, tre tituj të FA Cup, një titull të Community Shield dhe një titull të Ligës së Kampionëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...