Juve e shet Dybalan, realizon super transferim - Bota Sot
Juve e shet Dybalan, realizon super transferim

Futboll

Juve e shet Dybalan, realizon super transferim

Më: 13 prill 2019 Në ora: 12:32
Dybala

Joao Felix ka mahnitur Evropën me paraqitjet te Benfica këtë sezon.

19 vjeçari që shënoi tri goli në fitoren 4:2 të Benficas ndaj Eintracht Frankfurt në Ligën e Evropës po kërkohet nga shumë skuadra, në mesin e tyre është edhe Juventus.

‘Zonja e Vjetër’ po mendon seriozisht opsionin për transferimin e talentit portugez.

Sipas ‘Tuttosport’, transferimi i Felix mund të financohet nga shitja e sulmuesit Paulo Dybala, që po kërkohet nga Real Madrid, Bayern Munich dhe PSG.

Me paratë nga shitja e Dybala, Juventus mendon të realizojë transferimin e Felix.

Ylli portugez gjithashtu po kërkohet edhe nga Bayern Munich, Barcelona, Real Madrid, Manchester City dhe Manchester United.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...