Poll Pogba shet këpucët e finales së Botërorit në Rusi - Bota Sot
Poll Pogba shet këpucët e finales së Botërorit në Rusi

Futboll

Poll Pogba shet këpucët e finales së Botërorit në Rusi

Më: 13 prill 2019 Në ora: 14:02
Kepucet e Pogbas

Ylli francez Poll Pogba , ka vendosur që të shet këpucët e tij, me të cilët zhvilloi finalen e Botërorit në Rusi dhe të hollat t’i dërgojë në qëllime bamirëse. Vlera e këpucëve shkon deri më 40 mijë euro, ndërsa ankandi do të zhvillohet në Paris. Ky është një nga futbollistët e Francës të cilët kanë bërë hapa të tillë të bamirësisë. Kilian Mbape, vendosi që shpërblimi për kurorën e fituar në Rusi, të jep në qëllime bamirësie të një shtëpia për fëmijët pa prindër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...