Mourinho refuzon skuadrën e madhe italiane - Bota Sot
Mourinho refuzon skuadrën e madhe italiane

Futboll

Mourinho refuzon skuadrën e madhe italiane

Më: 13 prill 2019 Në ora: 18:27
Trajneri portugez Jose Mourinho

Trajneri portugez Jose Mourinho ka marrë një ofertë nga skuadra e Romës, për ta drejtuar në sezonin e ardhshëm. Lajmin e kanë konfirmuar si “Sunday Times” ashtu dhe “Daily Record”, që konfirmojnë se skuadra kryeqytetase ka qenë e para që ka kontaktuar menaxherin e trajnerit portugez.

“Roma është skuadra e parë që ka kontaktuar me Jose. Madje organizuan një takim me trajnerin, për të kuptuar nëse ai ishte i interesuar për këtë detyrë apo jo. Gjithsesi, Jose refuzoi në mënyrë të edukuar. Ai ka deklaruar se në Serie A do të rikthehet vetëm për të drejtuar ekipin e Interit”, thonë mediet britanike.

“Kjo është një punë që nuk më intereson. Nuk është vendi i duhur për mua”, mësohet se ka thënë Mourinho, që duket se synon një klub të rëndësishëm, si në Itali ashtu dhe në ndonjë kampionat tjetër. Sipas Mourinhos skuadra e Romës nuk ka potencialin e duhur për t’i ofruar atij një ekip fitues, ndaj është në pritje të ofertës së duhur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...