Watford 0:1 Arsenal – notat e Xhakës e Mustafit - Bota Sot
Watford 0:1 Arsenal – notat e Xhakës e Mustafit

Futboll

Watford 0:1 Arsenal – notat e Xhakës e Mustafit

Më: 16 prill 2019 Në ora: 00:26
Pamje nga ndeshja

Arsenali ka shënuar fitore të vështirë, me rezultat minimal në udhëtim te Watfordi.

Në kuadër të xhiros së 33-të të Premierligës, ‘Topçinjtë’ nuk kanë gabuar ndaj Watfordit që për 80 minuta ishte me 10 lojtarë.

Goli i Pierre-Emerick Aubameyang i shënuar në minutën e 10-të të ndeshjes pas gabimit trashanik të portierit vendas, Ben Foster, i solli tri pikë të mëdha mysafirëve.

Të dy shqiptarët, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi ishin titullarë, dhe dhuruan paraqitje dinjitoze.

Më poshtë keni notat e lojtarëve nga kjo përballje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...