Dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste zhvillohen sonte - Bota Sot
Dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste zhvillohen sonte

Futboll

Dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste zhvillohen sonte

Më: 17 prill 2019 Në ora: 09:27
Ilustrim

Sonte luhen aktet e dyta të takimeve : Manchester City-Totteham dhe Porto-Liverpool.

Manchester City kërkon të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë pasi ka humbur 1-0 në Totteham. Ekipi i Guardiolas vjen nga një formë shumë e mirë në kampionat. Nga ana tjetër Ekipi i drejtuar nga Pochettino kërkon të bëjë mrekullinë duke eleminuar një nga pretendëntët kryesorë. Totteham ka avantazhin e rezultatit.

Liverpool udhëton drejt Portos mjaf i qetë pasi ndeshjen e parë e ka fituar me rezultatin 2-0. Megjithatë Kloop është qëndron me këmbë në tokë dhe ka kërkuar një vëmendje maksiale nga të tijët pasi nuk do që të ndodhin surpriza.

Ndeshjet fillojnë në orën 21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...