Pep vendos formacionin më të mirë, Klopp befason me sulmin - Bota Sot
Pep vendos formacionin më të mirë, Klopp befason me sulmin

Futboll

Pep vendos formacionin më të mirë, Klopp befason me sulmin

Më: 17 prill 2019 Në ora: 20:52
Ilustrim

Pep Guardiola ka vendosur formacionin më të mirë për ndeshjen e kthimit ndaj Tottenham. 

Kompany do të jetë në qendër të mbrojtjes për eksperiencën e madhe që ka, ndërsa Mendy rikthehet në krahun e majtë. De Bruyne dhe dy Silva-t janë në mesin e fushës ndërsa Aguero në sulm me Sterling. 

Pochettino ka vendosur Lucas dhe Son në sulm, ndërsa pjesa tjetër e skuadrës është ajo e njëjta. Rikthehet Dele Alli në mesin e fushës.

Ndërkohë Jurgen Klopp ka befasuar të gjithë me sulmin. Përkrah Mane dhe Salah nuk do të jetë Roberto Firmino, por Origi, i cili këtë sezon ka luajtur shumë pak. 

Më poshtë keni formacionin e Porto dhe Liverpool. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...