Djali i legjendës me klauzolë që nuk e kanë as Messi e Ronaldo - Bota Sot
Djali i legjendës me klauzolë që nuk e kanë as Messi e Ronaldo

Futboll

Djali i legjendës me klauzolë që nuk e kanë as Messi e Ronaldo

Më: 19 prill 2019 Në ora: 23:18
Ianis Hagi

Në Itali ishte një dështim dhe nuk mundi të bëhej pjesë e ekipit të parë të Fiorentinës, por Ianis Hagi në Rumani po mahnit të gjithë me fanellën e Vitorul, skuadër që drejtohet pikërisht nga babai i tij, legjenda Gheorghe Hagi.

Loja e tij, e sidomos golat që ka shënuar, kanë mahnitur presidentin e Steauas së Bukureshtit, Gigi Becalin, i cili sipas medieve rumune, i ka ofruar një nga kontratat më të veçanta në historinë e futbollit. Sipas “ProSport”, kontrata që Becali ka gati për futbollistin është e tillë sa që një klauzolë parashikon që ai të jetë gjithmonë titullar dhe të mos zëvendësohet as atëherë kur luan keq. Me pak fjalë, djaloshi të ketë në dorë fatin e tij dhe të luajë kur t’i dojë qejfi, për sa kohë që dëshiron.

Jo vetëm kaq, i njëjti burim tregon se Becali është gati të blejë 3 milionë euro kartonin e tij dhe t’i ofrojë 20 për qind të vlerës në shitjen e radhës, pasi ka bindjen e plotë se një futbollist i tillë mund të sigurojë të paktën 50 milionë euro në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...