Xhemaili 76 minuta, Bologna bindshëm  - Bota Sot
Xhemaili 76 minuta, Bologna bindshëm 

Futboll

Xhemaili 76 minuta, Bologna bindshëm 

Nga: K. G. Më: 20 prill 2019 Në ora: 17:13
Xhemaili 76 minuta, Bologna bindshëm 

Shqiptari Blerim Xhemaili luajti 76 minuta për fitoren e Bologna-s me rezultat 3:0 në përballje me Sampdorinë nga Genoa, në ndeshjen e javës së 33-të të Serie A.

Xhemaili luajti mjaft mirë dhe iu gëzuan kësaj fitore në momentet më të duhura. Golat i shënuan Tonelli (54'-autogol), Pulgar (69') e Orsolini (83'). Sampdoria zë vendin e nëntë me 48 pikë, kurse Bologna është i 16-ti me 34 sosh.

Reprezentuesi i Shqipërisë, Frederik Veseli, me Empolin u mundën si vendas me rezultat 4:2 nga Spali. Empoli është në zonën e rrezikut, në vend të 18-të me 29 pikë dhe Spali i 13-ti me 38.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...