Sejdiut i mjaftuan 4 minuta lojë për të shënuar për Honka-n - Bota Sot
Sejdiut i mjaftuan 4 minuta lojë për të shënuar për Honka-n

Futboll

Sejdiut i mjaftuan 4 minuta lojë për të shënuar për Honka-n

Nga: Kemajl Goca Më: 20 prill 2019 Në ora: 18:01
Sejdiut i mjaftuan 4 minuta lojë për të shënuar për Honka-n

Futbollisti i talentuar shqiptar, Arlind Sejdiu, që nuk ka më shumë se 17 vjeç, u aktivizua në minutën e 86-të për Honka-n por edhe ato pak minuta i mjaftuan për të realizuar për fitoren e thellë të skuadrës së tij në udhëtim me rezultat 3:0 kundër KUPS-it, në ndeshjen e javës së katërt të kampionatit finlandez.

Hakoka (14'), Gonzalez (53') dhe Arlind Sejdiu 89’) shënuan për fitoren e thellë. Pas 4 jave, Honka me një ndeshje me pak mban vendin e katërt me 6 pikë, ka dy me pak se HJK në krye të renditjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...