Shtang mesfushori i Barcelonës - Bota Sot
Shtang mesfushori i Barcelonës

Futboll

Shtang mesfushori i Barcelonës

Më: 20 prill 2019 Në ora: 19:01
Shtang mesfushori i Barcelonës

Serxhio Buskets është një nga lojtarët më “katalanas” që Barcelona ka në përbërjen e saj. Mesfushori spanjoll është një silenciator në punën, që bën në fushë dhe këtë gjë tifozët e vlerësojnë shumë.

Por në një intervistë, të cilën ai ka dhënë për “Sports Ilustrated”, ka zbuluar të ardhmen e tij.

“E ardhmja ime? E kam thënë disa herë, se në ndeshjen e parë që unë nuk mund të jap 100% tim do të lë futbollin. E ardhmja nuk mund të parashikohet, por unë jam një fans fanatik i SHBA-ve”, ka thënë Buskets”

Kështu spanjolli në këtë mënyrë i ka hapur derën kalimit të tij te kampionati amerikan, kur do të jetë në perëndim të karrierës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...