Juventusi e mposht Fiorentinën dhe zyrtarisht bëhet kampion i Italisë - Bota Sot
Juventusi e mposht Fiorentinën dhe zyrtarisht bëhet kampion i Italisë

Futboll

Juventusi e mposht Fiorentinën dhe zyrtarisht bëhet kampion i Italisë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 20:01
Pamje nga ndeshja

Para pak çastesh ka përfunduar dueli ndërmjet Juventusit dhe Fiorentinës.

“Zonja e Vjetër” fitoi me rezultat minimal 2:1 ndaj dhe kështu duke e zyrtarizuar tashmë edhe ndikimin në Itali.

Juven zë vendin e parë me 87′ pikë të grumbulluara në 33′ paraqitje këtë sezon dhe me këtë ndeshje ‘zberat’ bëhen Kmapionë të Seria A-së.

Më poshtë mund ta shikoni tabelën dhe ndryshimet pas ndeshjes së sotme në Seria A:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...