Perisic: Po të mos isha bërë futbollist, sot do të isha... - Bota Sot
Perisic: Po të mos isha bërë futbollist, sot do të isha...

Futboll

Perisic: Po të mos isha bërë futbollist, sot do të isha...

Më: 21 prill 2019 Në ora: 07:12
Ivan Perisic

Ivan Perisic, ylli i Inter-it, është rrëfyer për kanalin zyrtar të klubit. 

Topi - "Dhurata e parë që kam marrë për Krishtlindje? Mbaj mend që ka qenë një top, por nuk ka qenë i pari që kam marrë. Le të themi se në shtëoi e kishin kuptuar menjëherë se cili ishte pasioni im". 

NBA - "Më pëlqen të luajt të gjithë sportet dhe nuk humb asnjë ndeshje basketbolli ose volejbolli. A dini diçka? Nëse nuk do të isha bërë  futbollist, do të luaja në NBA", ka thënë ylli i Inter-it me shaka. 

Goli i parë - "Jam larguar nga shtëpia në moshën 17 vjeç dhe mbaj mend si e kam përjetuar golin e parë. Sa më shumë kalon koha, aq më shumë emocionohem kur mendoj për atë ditë". 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...