Muriqi ka nevojë për votat tona, t’i ndihmojmë që të shpallet sulmuesi më i mirë i vitit në Turqi - Bota Sot
Muriqi ka nevojë për votat tona, t’i ndihmojmë që të shpallet sulmuesi më i mirë i vitit në Turqi

Futboll

Muriqi ka nevojë për votat tona, t’i ndihmojmë që të shpallet sulmuesi më i mirë i vitit në Turqi

Më: 21 prill 2019 Në ora: 09:15
Vedat Muriqi

Sulmuesi Vedat Muriqi është nominuar për çmimin e sulmuesin më mirë të vitit në Superligën e Turqisë.

Ai është vënë në një kategori së bashku me Burak Yilmaz (Beshiktash), Hugo Rodallega (Trabzonspor), Mbaye Diagne (Galatasaray) dhe Robinho (Istanbul Basaksehir).

Sulmuesi kosovar i Rizesporit, sivjet ka shënuar 12 gola dhe 7 asistime në elitë.

Për të votuar Muriqin klikoni në linkun më poshtë dhe në kategorinë e 6-të e gjenit Muriqin.

Kikoni këtu për të votuar Muriqin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat