PSG përgatit 70 milionë euro për Wilfried Zaha - Bota Sot
PSG përgatit 70 milionë euro për Wilfried Zaha

Futboll

PSG përgatit 70 milionë euro për Wilfried Zaha

Më: 21 prill 2019 Në ora: 12:42
Wilfried Zaha

Skuadra e Paris Saint Germain është e gatshme që të transferojë një tjetër super lojtar në afatin kalimtar të verës.

Thomas Tuchel duket se po synon të forcojë krahët e mbrojtjes, dhe për këtë ka kthyer sytë nga Premierliga.

Në radarin e kampionëve të Francës, sipas raportimeve të ‘Express’, është lojtari i Crystal Palace, Wilfried Zaha.

Nga mediet britanike raportohet se gjigantët e Ligue 1 janë të gatshëm të ofrojnë rreth 70 milionë euro për ish lojtarin e Manchester United.

Në anën tjetër, edhe Zaha ka shprehur dëshirën për tu larguar nga ‘Selhurst Park’, duke thënë se dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve.

Për lojtarin janë interesuar edhe skuadra si Borussia Dortmund dhe Tottenham Hotspur.

Por, kampionët e Ligue 1 janë gjithashtu duke vëzhguar situatën e lojtarit, dhe me inkuadrimin e tyre në garë ata do të ktheheshin në favorit për nënshkrimin e tij.

PSG do të ishin të gatshëm të plotësojnë kërkesat financiare të skuadrës së Crystal, gjithashtu, lojtari do ta kishte të sigurt pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...