Jovic i bashkohet kësaj skuadre të madhe - Bota Sot
Jovic i bashkohet kësaj skuadre të madhe

Futboll

Jovic i bashkohet kësaj skuadre të madhe

Më: 24 prill 2019 Në ora: 12:21
Luka Jovic

Luka Jovic është kthyer në sulmuesin më të dëshiruar nga klubet më të mëdha të Europës edhe pse është vetëm 21 vjeç, por ka arritur të shënojë 17 gola në 28 ndeshje këtë sezon.

Informacionet më të fundit zbulojnë se sulmuesi serb do të shkojë tek Real Madrid në merakton e verës.

Në mbështetje të kësaj hipoteze ka dalë edhe drejtori sportiv i Eintracht Frankfurt, Fredi Bobic, i cili në një intervistë për “ZDF” tha se Jovic ka të gjitha gjasat të shkojë në Madrid.

“Ka shanse shumë të mëdha që Jovic të firmosë për Real Madridin. Do doja që ai të qëndronte këtu tek Eintracht, por jam realist dhe e di që nëse një klub i madh si Real Madrid e do atë, atëherë ne nuk kemi shanse që ta mbajmë”, tha Bobic.

Klubi gjerman e ka bërë të qartë se kërkon një shifër prej 50-60 milionë euro për të lënë të largohet sulmuesin e tyre. Një përfitim goxha i lartë për Frankfrut që e bleu vetëm për 6 milionë euro serbin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...