Derbi shqiptar në Maqedoninë Veriore - Bota Sot
Derbi shqiptar në Maqedoninë Veriore

Futboll

Derbi shqiptar në Maqedoninë Veriore

Më: 26 prill 2019 Në ora: 11:52
Derbi shqiptar në Maqedoninë Veriore

Të shtunën zhvillohen ndeshjet e javës së 31-të në Ligën e Parë të futbollit vendor. Në stadiumin e qytetit në Tetovë zhvillohet kryendeshja e javës mes KF Shkëndija dhe FC Shkupi. Para kësaj ndeshje ekskluzivisht për Klan Maqedoni fletë futbollisti shqiptar Gledi Mici.

Në jaën e 31-të, në ora 16:00, takohe:
Shkëndija – Shkupi
Makedonija Gj.P – Renova
Akademija Pandev – Rabotniçki
Vardari – Bellasica
Pobeda – Sileksi

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...